Parfüm ve parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler
en iyi açık parfüm

Parfüm ve Parfüm alırken özellikle erkeklerin parfüm konusunda, bayanlara göre daha az bilgisi olduğunu düşünüyorum. Hatta bazıları, -Ya abi bu bayan parfümleri neden daha farkedilir ve uzun süre kalıyor?- dediklerine de kaç kere şahit olmuşumdur.  Erkekler için üretilen koku ürünleri genel olarak edt ve colognedir. Ama sizler (bilmeyen bayanlarda dahil) parfüm aldığınızı zannedersiniz. Hepsinin adı da zaten ülkemizde parfüm diye geçer. Örneğin ülkemizde satılan Davidoff Cool Waterların  tamamına yakını parfüm değil toilettir (EDT). Piyasada bulunan koku formlarından bahsedecek olursak.
Üzerinde EDT yani (Eau de Toilette) yazan şişelerin içeriğinde esans oranı % 5  ile % 20 oranında (tahmini rakamlardır)
bulunmaktadır. Bunlar genellikle esansı çok yoğun olmadığından kalıcılığıda orta hallidir. Kısacası yoğunluğu ve kalıcılığı şimdi anlatacağım edp ye göre azdır. Hatta bazı üreticilerinki hemen teninizden ayrılmaktadır. EDP (Eau de Parfume) e geçecek olursa bu ürünlerde % 10 ile %25 parfüm esansı bulunmaktadır. Buna istinaden tabi ki de kalıcılığı ve farkedilirliği edt ve cologne olanlara göre bütük fark taşır ve iyidir. Bunlardan hariç fiyatları aşırı derecede uçuk olan ve ülkemizde pek yaygın bulunmayan Pure Perfume yani saf parfüm esansları vardır.
Tene ufak dokunuşlar yapılması sonucu resmen üzerinize yapışır. Parfüm alırken üzerindeki ibarelere bakmayıda ihmal etmeyin. Ben genellikle EDP alıyorum. Çoğu ürünün hem edt si hemde edp si bulunmakta. Cologne yani kolonya yazanlarda ise çok az miktarda esans bulunur. Bunlar anlık koku alımı için üretilmiş genelde ferahlatıcı ürünlerdir.

Türkiye'de parfüm analizi denince akla gelen ilk web adresi olmaktan gurur duyuyoruz! Türkiye'de parfümün online adresi, onlarca kategoride bulunan ürün bilgilerini milyonlarca ziyaretçiye ulaştırılıyor. İstediğiniz markayı sitemizde bulabilir ve markaya ait olan tüm ürünleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Hatta kokuların kalıcılık, farkedilirlik, kullanım şekilleri ve bir çok detayı ile ilgili oylama yapabilir, sizlerde yeni gelecek olan ziyaretçilerimize yorumlarınız ile bilgi sunabilir, bunları tüm dünya ile paylaşabilirsiniz. Parfüm alışverişi, en çok hassasiyet isteyen ve sağlık konusunda duyarlı olmamız gereken bir ürün. Sitemize hiç bir sahte kokunun ve markanın tanıtımı yapılmaz. Bu ürünler ile ilgili hiç bir analiz verisi sunulmaz ve içerik eklenmez. Sitemize ister form doldurarak üye olabilir, isterseniz facebook ve twitter hesabınız ile hemen giriş yapabilirsiniz. Rahatsız edilmemek adına kendinize yeni bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Her aylık düzenlenmekte olan en iyiler kategorisinden bilgi alabilirsiniz. Bu kategorilerde parfümler her ay editörlerimiz tarafından seçilmiş en iyi 4 parfüm seçilmekte ve bunlar ile ilgili yorumlar yapılmakta, çeşitli bilgiler sunulmaktadır. Makaleler ve haberler kısmında sitemiz ile ilgili gelişen yenilikler ve diğer parfüm bilgilerine ulaşabilirsiniz. Soru sormak veya teknik destek almak isterseniz alt kısımda bulunan menüde iletişim kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Parfümlerin fiyatı, fiyatları, yorum ve yorumları, nasıl oldukları ile ilgili ve kullananlar hakkında yaptığınız arama formları ile ilgili en detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda parfümlerin ülke için fiyat analizleri ve özel fiyatları hakkında da bilgiler sunulacaktır. Ayrıca en iyi açık parfüm için tıklayınız.

Açık parfüm konusunda da başarılı içeriklere sahip olan firmaların içeriklerine ve kodlarına da yer verilmektedir.